NaturAtlas.cz
 
Atlas hub > Fotosoutěž o ceny > Pro běžné houbaře a začínající fotografy

FOTOSOUTĚŽ - Houby před objektivem
Fotografická soutěž pro všechny běžné houbaře a začínající nebo méně zkušené fotografy

Uzávěrka fotosoutěže:
15.11.2020

Vyhlášení výherců:
1.12.2020 na těchto webových stránkách

Podmínky účasti:
 • Účastník musí být autorem přihlášených fotografií!
 • Soutěžící se může zúčastnit pouze jedné soutěže, přičemž tato soutěž je určena výhradně pro začínající fotografy!
 • Vzhledem k regulérnosti a 100% anonymitě soutěže může soutěžící zaslat pouze snímky, které nebyly doposud nikde publikované!
  Výjimku tvoří sociální sítě
 • Fotografie nesmí obsahovat copyright!
 • Každý soutěžící může přihlásit max. dva snímky jakékoliv houby nafocené v jejím přirozeném prostředí. Při zaslání většího počtu fotografií, budou všechny ze soutěže vyřazeny!
 • Fotografie zasílejte pouze v digitální podobě nejlépe o rozměrech 900 x 675 nebo 900 x 600 pixelů na tento email: fotosouteznaturatlas1@seznam.cz
 • V emailu uveďte celé jméno, kompletní adresu a telefonní kontakt. Výherce bude kontaktován a poté mu bude výhra odeslána poštou.
 • Soutěže se mohou zúčastnit i kolegové ze Slovenska.

Poznámka: Začátečníkem se rozumí člověk, který doposud nepublikoval fotografii houby v žádné knize, kalendáři či časopise a na internetu se fotografiemi hub neprezentuje déle jak 3 roky. Svojí účastí v soutěži tuto podmínku stvrzuje. Jestliže se během vyhodnocení prokáže, že tomu tak není, bude ze soutěže vyloučen.

Ceny:
 • 1. místo: 3000,- Kč
 • 2. místo: 1500,- Kč
 • 3. místo: dárkový poukaz na produkty firmy MycoMedica.cz v ceně 1500,- Kč
 • 4. místo: extrakt z hlívy ústřičné (GLUCAMEDIC KOMPLEX) v hodnotě 890,- Kč
 • 5. místo: medovina lahodné chuti s extraktem z hlívy ústřičné.
 • Speciální cena pro 5 neumístěných účastníků, vybraná dle data zaslání jejich fotografií. . Pět účastníků, kteří se bez ohledu na celkové umístění nejvíce přiblíží třem vylosovaným datům včetně času vybraných v období 10.2 - 15.11 obdrží stírací los v hodnotě 200,- Kč + houbařský kalendář. Tato data budou zveřejněna společně s vyhlášením výherců.

Soutěž bude hodnotit 10 porotců, kterým budou odeslány fotografie s pořadovými čísly bez jakýchkoliv jiných údajů. Hodnotit se bude body v rozmezí 1-10, přičemž vyšší počet bodů rovná se lepší fotografie.

Sponzoři fotosoutěže:

1. MycoMedica vitální houby (Milan Schirlo)
2. Ing. Jan Kroutil, CSc.

Při vyhodnocování vašich snímků hledí porota zejména na kompozici, správné barevné vyvážení a ostrost snímku. Na fotografiích by neměly být přepaly a rušivé prvky. Zde si můžete přečíst návod, jak při fotografování hub správně postupovat: https://houby.naturatlas.cz/jak-spravne-fotit-houby

Vyhodnocení fotosoutěže z roku 2019:

Speciální cena podle data zaslání fotografie:

Soutěž hodnotilo deset porotců, kterým byly odeslány fotografie s pořadovými čísly bez jakýchkoliv jiných údajů. Hodnotilo se body v rozmezí 1-10.

Snímky hodnotili: Jaroslav Malý, Jan Kroutil, Petr Soural, Ladislav Záruba, Rostislav Stach, Filip Ambrož, Oldřich Roučka, Daniel Kvasnička, Jiří Plekanec a Pavel Brůžek.

Všem výhercům srdečně gratulujeme, ostatním děkujeme za účast a již nyní se těšíme na vaše fotografie ve fotosoutěži za rok 2020.

Jaroslav Malý

Celkové ohodnocení všech soutežících naleznete zde.

Na všechny texty a fotografie na webu NaturAtlas.cz se vztahuje autorský zákon.
Bez souhlasu příslušného autora nelze texty ani fotografie jinde použít.
Zásady Cookies